Niemiecki tabloid "FAKT" narzędziem demoralizacji polskiego społeczeństwa

Autor: Paweł Lechowski 2019-12-21 20:04:00 Ilość odsłon: 367 Kategoria: Portal

 Sędzia „święta krowa” jest równiejszy wobec prawa niż pozostali obywatele, bo przypisuje sobie prawo do kwestionowania umocowania organu prawnego  Rzeczpospolitej, innego sędziego, do prowadzenia działalności publicznej w formie wystąpień publicznych lub w Internecie.     

 Niemcy są zainteresowane utrzymaniem stanu demoralizacji polskiego społeczeństwa, wywołanego nadzwyczajnym uprzywilejowaniem „kasty” sędziowskiej i ich popleczników.

Chodzi o to, żeby Polska była krajem, w którym nie ma równości obywateli wobec prawa. Jeśli nie ma równości, nie ma demokracji. W przekazie medialnym znaczenie słowa demokracja przeniesiono na słowo "konstytucja", pisane w charakterystyczny sposób od góry do dołu. Mamy tutaj do czynienia z oczywistą manipulacją.   

Chociaż w obu konstytucjach: polskiej (art. 32) i niemieckiej (art. 3) są zapisy o równości wobec prawa, to tylko w Niemczech sędziowie podlegają  dodatkowo przepisom o  odpowiedzialności dyscyplinarnej i porządkowej urzędników państwowych.

 

1) ustawa o urzędnikach państwowych z dnia 17 lutego 1985 r. („Beamtengesetz”, BGBl. I S. 479 ze zm., dalej jako: „BBG”), ponieważ na podstawie § 46 DRiG oraz na podstawie § 71 DRiG, do statusu prawnego sędziów znajdują zastosowanie odpowiednio przepisy federalnego prawa urzędniczego, chyba że przepisy DRiG stanowią odmiennie;

2) ustawa o postępowaniu dyscyplinarnym wobec urzędników państwowych z dnia 9 lipca 2001 r. („Bundesdisziplinargesetz”, BGBl. I. S. 250, ze zm., dalej jako: „BDG”);

3) ustawa o statusie prawnym urzędników państwowych w krajach związkowych z dnia 17 czerwca 2008 r. („Statusrechts der Beamtinnen und Beamten in den Ländern. Beamtenstatusgesetz”, BGBl. I. S. 1010, ze zm., dalej jako: „BeamtStG”);

Innymi słowy pod względem statusu prawnego i odpowiedzialności dyscyplinarnej sędzia w Niemczech jest zrównany ze zwykłym urzędnikiem  państwowym.

Natomiast w Polsce sędzia  podlega wyłącznie pod osąd własnej korporacji co w praktyce czyni z niego  „świętą krowę” nie do ruszenia.

Demokracja to idea równości ludzi, absolutnej politycznej równości ludzi.

Manipulacja polega na zastępowaniu równości wynikającej z idei demokracji, równością wynikającą z konstytucji, ustaw albo korporacyjnych przepisów danej kasty, a to nie jest to samo, gdyż czym innym jest nieśmiertelny oryginał a czym innym jego ludzka nieudana kopia.  

W "obronie sędziów" Niemcy utożsamiają demokrację z kastowym prawem o sędziach, tym samym dokonują medialnych manipulacji na polskim społeczeństwie za pomocą swoich narzędzi: Onetu, Faktu i prasy regionalnej.

„Fakt” – ogólnopolski polskojęzyczny dziennik wydawany od 2003 w Warszawie przez niemiecko-szwajcarskie wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska, część koncernu mediowego Axel Springer SE; lider rynku polskiej prasy codziennej. Gazeta wzorowana jest na niemieckim „Bild”, należy do gazet typu tabloid, reprezentuje interesy Niemiec i jest narzędziem demoralizacji polskiego społeczeństwa. 

 

Aktualności

Najnowsze

Najczęciej komentowane

Najczęściej czytane

Terror kanarów w Toruniu  (odsłon: 9451)

Komentarze

Nie napisano jescze komentarza do tej aktualności...

Dodaj komentarz

Podaj nick:
Data:

 Ilość odsłon:872664