Kursy Akademickie dla Młodzieży Ukraińskiej przebywającej w Częstochowie

Autor: Paweł Lechowski 3/12/2022 5:42:00 PM Ilość odsłon: 1996 Kategoria: Portal

 Rada Obrony Częstochowy

Komunikat  4/22 z 12 marca 2022 roku

 Z dniem 12 marca, poleca się władzy miejskiej powołanie Kursów Akademickich dla Młodzieży Ukraińskiej przebywającej  w Częstochowie z powodu wojny. W tym  celu należy wydzielić w budżecie miasta odpowiednie  środki pieniężne na pomoce naukowe, wykładowców i stypendia. Kursy akademickie dla młodzieży ukraińskiej będą organizowane przy udziale Uniwersytetu im. Jana Długosza jako przygotowanie do podjęcia studiów wyższych na tej uczelni w roku akademickim 2022/2023.

 Szef Rady Obrony Częstochowy /-/

Dlaczego trzeba przypominać o konieczności uruchomienia, leżącej odłogiem, powojskowej strzelnicy na Stradomiu?

  Ukraina daje nam czas na przygotowanie się do samodzielnej wojny z Rosją. Polityka pozoranctwa  rosyjskiego kolaboranta  Mat-Cyka, który nic nie robiąc w sprawie obronności Częstochowy, wspiera Putina i jego agresję wojskową w Ukrainie, stanowi hańbę dla każdego Polaka i nie trzeba będzie długo czekać, żeby  przyszedł temu  koniec.  

 Czestochowa ma tradycje w organizacji szkolnictwa wyższego podczas wojny. Dość przypomnieć, że Uniwersytet Ziem Zachodnich działał głównie w Warszawie, ale też w Częstochowie, w której zajęcia nasiliły się szczególnie po upadku powstania warszawskiego. Zasługą Uniwersytetu Ziem Zachodnich było powołanie tajnych kompletów - realizujących niektóre z zajęć akademickich. Wyraźnym śladem tych tajnych wykładów są zaświadczenia wydawane studentom kursów akademickich, które obejmowały głównie kierunki: lekarski oraz inżynierski. Tuż po wyzwoleniu Częstochowy 16 stycznia 1945 roku zajęcia te odbywały się w mieście już legalnie.

 

 WYPASIONE TŁUSTE KOTY Z MIEJSKIEGO WYDZIAŁU BEZPIECZEŃSTWA  Z WIELKĄ POPMPĄ  OTWIERAJĄ PIĘĆ ŁÓŻEK POLOWYCH.

 

Miejskie tłuste koty z wydziału bezpieczeństwa (tego rozwiązanego) otwierają pięć łóżek polowych.

 

 

Miejskie tłuste koty z wydziału bezpieczeństwa (tego rozwiązanego)  łóżek polowych i jeden fotograf. 

 

Aktualności

Najnowsze

Najczęściej czytane

Terror kanarów w Toruniu  (odsłon: 14427)

 Ilość odsłon:1782595